پول حوادث دستگاه آبگرفتگی امدادرسانی

پول: حوادث دستگاه آبگرفتگی امدادرسانی اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی سودآوری خرید سکه کمتر از سهام شد

آنگونه که آمارها نشان می دهد کسانی که 10 سال پیش سرمایه خود را وارد بورس کرده اند ، تا کنون سود حدود 26 درصدی را کسب کرده اند در حالی که خریداران سکه در این مدت

سودآوری خرید سکه کمتر از سهام شد

سودآوری خرید سکه کمتر از سهام شد

عبارات مهم : ایران

آنگونه که آمارها نشان می دهد کسانی که 10 سال پیش سرمایه خود را وارد بورس کرده اند ، تا کنون سود حدود 26 درصدی را کسب کرده اند در حالی که خریداران سکه در این مدت تنها 22 درصد سود به جیب زده اند .

به گزارش پول نیوز؛بسیاری از کارشناسان معتقدند سود بانکی نباید یک بازار جهت سرمایه گذاری محسوب شود.در بسیاری از کشورهای دنیا نیز سود بانکی رقیبی جهت سایر بازارها نیست ولی در سال های اخیر در کشور عزیزمان ایران سود بانکی خود به رقیبی جدی جهت بازارهای مولد همچون بورس تبدیل شده است است.

سود بانکی در کشور عزیزمان ایران طی سال های اخیر حتی بالاتر از قیمت تورم بوده هست. در حالی که میانگین قیمت تورم در کشور عزیزمان ایران در سال گذشته و امسال تک رقمی بوده ولی سود بانکی حتی بالاتر از ۲۳ درصد گزارش شده است است.

سودآوری خرید سکه کمتر از سهام شد

در مواردی بعضی موسسات و بانک ها که مجوزهای رسمی فعالیت از بانک مرکزی را نیز داشته اند، در این دوره زمانی سودهایی بالاتر از این رقم را به سپرده گذاران پرداخت کردند.آشفتگی بازار پولی در کشور عزیزمان ایران باعث شد،بالاخره بانک مرکزی دست به کار شود و بخشنامه ای که پیش تر جهت رسیدن قیمت سود بلند مدت به ۱۵ درصد را در شورای پول و اعتبار به تصویب رسیده بود را اجرایی کند و این چنین شد که قیمت سود بانکی از یازدهم شهریور امسال به ۱۵ درصد جهت سپرده های یک ساله و ۱۰درصد جهت سپرده های کوتاه مدت کم کردن یافت.

آنگونه که آمارها نشان می دهد حدود 1300 هزار میلیارد تومان از 1599 میلیارد تومان نقدینگی موجود در اقتصاد (88 درصد کل نقدینگی)، سپرده های بانکی است . همین مساله شرایط کار را جهت بازارهای مولدی همچون بورس حسابی سخت کرده است . بازاری که با تمامی کم لطفی های دولتمردان توانسته سود چشم گیری را جهت سرمایه گذارانش رقم بزند، در تمام سال های گذشته کمتر از دیگر رقبایش مورد توجه قرار قرار گرفته است . حال آنکه عسگری مارانی کارشناس بازار سرمایه اعتقاد است : بازار سرمایه سودآورترین بازار کشور عزیزمان ایران است .

آنگونه که آمارها نشان می دهد کسانی که 10 سال پیش سرمایه خود را وارد بورس کرده اند ، تا کنون سود حدود 26 درصدی را کسب کرده اند در حالی که خریداران سکه در این مدت

او به پول نیوز می گوید : آنگونه که آمارها نشان می دهد کسانی که 10 سال پیش سرمایه خود را وارد بورس کرده اند ، تا کنون سود حدود 26 درصدی را کسب کرده اند در حالی که خریداران سکه در این مدت تنها 22 درصد سود به جیب زده اند . علی رغم تصور عموم سرمایه گذاران در بازار دلار کمترین سود عایدشان شده است است و میانگین سودی که در سال های 86 تا 95 کسب کرده اند حدود 15 درصد بوده حال آنکه اگر سرمایه خود در این مدت در بانک ها سپرده گذاری کرده بودند امروز حال بهتری داشته و حدود 17 درصد سود می کردند.

واژه های کلیدی: ایران | بازار | سود بانکی | سرمایه گذار | سرمایه گذاری | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz